TFA Rakúsko 2019

Slovenskí hasiči zožali opäť úspech v Rakúsku.

Víťazom 16. ročníka medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov Najzdatnejší hasič Rakúska TFA Austria v rakúskom Siegendorfe sa v kategórii 18 až 29 -ročných mužov stal Slovák ppráp. Erik Remák – profesionálny hasič - záchranár z& nbsp;Okr esného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach, ktorý v celkovej klasifikácii jednotlivcov obsadil druhé miesto. Navyše na treťom mieste v danej kategórii 18 až 29-ročných mužov sa umiestnil aj závodný profesionálny hasič Matúš Bali-Hudák zo Závodného hasičského útvaru Volkswagen Bratislava.

V kategórii 30 - 39-ročných mužov obsadil druhé miesto nrtm. Denis Bilý – hasič - záchranár z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach a v kategórii 40 – 44 ročných mužov obsadil tretie miesto profesi on&aacut e;lny hasič Adrián Ficík zo Závodného hasičského útvaru U.S. Steel Košice.

V kategórii 45 – 50 - ročných mužov sa kpt. Marek Slivka – veliteľ čaty z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach umiestnil na druhom mieste.

Profesionálni a dobrovoľní hasiči zo Slovenska z TFA TEAM SOVAKIA v súťaži družstiev v zložení por. Ing. Peter Wojatschek z Krajského riaditeľstva (KR) Hasičského a záchranného zboru v Trnave, npor. In g. Miloš Mačas z KR HaZZ v Žiline, dobrovoľný hasič František Ridzoň z Dobrovoľného hasičského zboru Drábsko a  závodný profesionálny hasič Matúš Bali-Hudák, zvíťazili pred súťažnými družstvami z Rumunska a Maďarska.

Hasiči museli okrem iného podľa neho v štyroch disciplínach nasledujúcich po sebe s maximálne 8-minútovou prestávkou na oddych zdolať 11-podlažnú budovu výbehom a zostupom, rozvinúť pogumovanú hadicu pod tlakom vody v dĺžke 20 metrov a vodným prúdom zasiahnuť terč či posúvať päťkilogramovým kladivom bremeno v tzv. hammer boxe. Potom prenášali 80-kilogramov&uacu te; figu rínu ako záťaž, simulovali záchranu osoby na vzdialenosť cca 100 metrov a liezli pomocou lana na trojmetrovú bariéru.

Na súťaži sa zúčastnilo okolo 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Rakúska, Nemecka, Slovenska, Česka, Maďarska, Rumunska a Veľkej Británie.

Ing. Juraj Kopúnek, Športový klub TFA Team Slovakia, text a fotografie.

TFA Rakúsko 2019


Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám