TFA Rakúsko 2012

Slovenskí hasiči úspešní na TFA AUSTRIA 2012


Jubilejný desiaty ročník prestížnej medzinárodnej súťaže hasičov - záchranárov výstižne nazvanej Najzdatnejší hasič Rakúska (z originálu Toughest Firefighter Austria) sa uskutočnil dňa 20. mája 2012 v rakúskom mestečku Siegendorf (kraj Burgenland). Vo vekovej kategórii M 30 (muži od 30 do 35 rokov) sa Ing. Rastislav Pecník z Prezídia Hasičského a záchranného zboru v Bratislave umiestnil na treťom mieste a Adrián Ficík zo Závodného hasičského útvaru U.S. Steel Košice obsadil štvrté miesto. Aj kategória M 35 (muži od 35 do 40 rokov) mala na stupňoch víťazov mala zástupcu zo Slovenska - dobrovoľný hasič Jozef Zsigó ml. z Dobrovoľného hasičského zboru v Zlatých Klasoch obsadil 3. miesto.
V kategórii M 40 (muži od 40 do 45 rokov) skončil na 2. mieste Marek Slivka z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach a Bc. Vlastimil Tomovič z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave obsadil v kategórii M 45 (muži nad 45 rokov) druhé miesto.

V štyroch súťažných disciplínach nasledujúcich po sebe s najviac 8 min. prestávkou na oddych a času ušetreného zo 4 min. limitu na vykonanie danej súťažnej disciplíny tak hasiči museli napríklad rozvinúť hadice „B“ v dĺžke 80 m, 50 x udierať šesťkilogramovým kladivom do tzv. hammer boxu, prenášať 80 kg figurínu ako záťaž simulujú záchranu osoby na vzdialenosť 100 m, ďalej vyliezť pomocou lana na 3 m bariéru a zoskočiť z nej dolu do matraca. Súťažiaci si museli v jednej z disciplín poradiť aj s inštaláciou dvoch hasičských výsuvných rebríkov, a tiež vyniesť v každej ruke 15 kg záťaž po schodoch do cca 8,5 m vysokej veže, kde mali za úlohu vytiahnuť zo zeme pomocou lana záťaž predstavujúcu dve hadice „B“. V poslednej z disciplín museli najskôr premiestniť dve 20 kg závažia cez 1,2 m vysokú a 1,5 dlhú plošinu, premiestniť dva kanistre cez rampu, premiestniť z jednej strany na druhú 6 kanistrov a následne zdolať únikovým schodiskom jedenásť podlaží administratívneho objektu. Uvedené disciplíny súťažiaci vykonávali v hasičskej výbave, ktorá predstavovala: hasičskú prilbu (váha cca 1,5 kg), hasičský zásahový kabát (váha cca 2 kg) a v troch zo štyroch súťažných disciplín aj autonómny dýchací prístroj (váha cca 15 kg). Titul najzdatnejšieho hasiča Rakúska znova obhájil Herbert Krenn z Rakúska. Za ním nasledoval na Slovensku známy Poliak Marcin Zdzieblo z Krakova a trojicu na stupňoch víťazov uzatváral Rakúšan Manuel Gößler. Súťaže sa zúčastnilo celkom 56 súťažiacich a zastúpenie mali tieto krajiny: Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Nemecko a domáce Rakúsko.

Dokumenty na stiahnutie:Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám