TFA Rakúsko 2011

Nestarnúci Herbert Krenn v Rakúsku opäť vyhral, slovenskí hasiči tiež bodovali


V rakúskom mestečku Siegendorf (kraj Burgenland), sa uskutočnil dňa 21. mája 2011 v poradí už 9. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže hasičov - záchranárov výstižne nazvanej Najzdatnejší hasič Rakúska (z originálu Toughest Firefighter Austria). Vo vekovej kategórii M 30 (muži od 30 do 35 rokov) sa 33-ročný mjr. Ing. Rastislav Pecník z Prezídia Hasičského a záchranného zboru v Bratislave umiestnil na druhom mieste a 33-ročný Adrian Ficík zo Závodného Hasičského útvaru U.S. Steel Košice obsadil piate miesto. V kategórii M 40 (muži od 40 do 45 rokov) skončil na 2. mieste 40-ročný ppráp. Marek Slivka z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Michalovciach a 44-ročný npor. Bc. Vlastimil Tomovič z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave obsadil štvrté miesto.

V štyroch disciplínach nasledujúcich po sebe s max. 8 min. prestávkou na oddych tak hasiči museli napríklad rozvinúť hadice „B“ v dĺžke 80 m, 50 x udierať šesťkilogramovým kladivom do tzv. hammer boxu, prenášať 80 kg figurínu ako záťaž simulujú záchranu osoby na vzdialenosť 100 m, ďalej vyliezť pomocou lana na 3 m bariéru a zoskočiť z nej dolu do matraca. Súťažiaci si museli v jednej z disciplín poradiť aj s inštaláciou dvoch hasičských výsuvných rebríkov, a tiež vyniesť v každej ruke 15 kg záťaž po schodoch do cca 8,5 m vysokej veže, kde mali za úlohu vytiahnuť zo zeme pomocou lana záťaž predstavujúcu dve hadice „B“. V poslednej z disciplín museli najskôr premiestniť dve 20 kg závažia cez 1,2 m vysokú a 1,5 dlhú plošinu, premiestniť dva kanistre cez rampu, premiestniť z jednej strany na druhú 6 kanistrov a následne zdolať únikovým schodiskom jedenásť podlaží administratívneho objektu. Uvedené disciplíny súťažiaci vykonávali v hasičskej výbave, ktorá predstavovala: hasičskú prilbu (váha cca 1,5 kg), hasičský zásahový kabát (váha cca 2 kg) a v troch zo štyroch súťažných disciplín aj autonómny dýchací prístroj (váha cca 15 kg).

Najzdatnejším hasičom Rakúska sa stal opäť po roku nezdolateľný Herbert Krenn z Rakúska, pred svojim bratom Thomasom a Marcinom Zdzieblom z Poľska (S.A. PSP Krakow). Súťaže sa zúčastnilo celkom 81 súťažiacich. Na súťaži mali zastúpenie tieto krajiny: Rakúsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko a Nemecko.

Slovenská výprava srdečne ďakuje p. Róbertovi Ladeckému z firmy FIREcontrol.

Dokumenty na stiahnutie:Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám