TFA Nemecko 2007

TFA Germany


Slovenský hasič Rastislav Pecník z Banskej Bystrice medzi najzdatnejšími hasičmi Európy
Dňa 9. júna 2007 sa v okolí nemocnice Elisabeth Krankenhaus v nemeckom Mönchengladbachu  uskutočnili 1. Majstrovstvá Európy v súťaži hasičov nazvanej „Najtvrdšie hasičské prežitie“ (z orig. Toughest Firefighter Alive - TFA). Súťaže sa môžu zúčastniť profesionálni hasiči - záchranári, dobrovoľní hasiči, profesionálni hasiči zo závodných hasičských útvarov, vojenskí hasiči, ale aj hasiči vo výslužbe alebo pracovníci v oblasti ochrany pred požiarmi. Súťaží sa v niekoľkých vekových kategóriách. Vo vekovej kategórii M 30 (od 30 do 35 rokov – celkom 44 súťažiacich) obsadil tretie miesto tridsaťročný Ing. Rastislav Pecník  z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a tridsaťtriročný Ing. Juraj Kopúnek z Generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže v Bratislave obsadil 38. miesto. V kategórii M 40 (od 40 do 45 rokov – celkom 13 súťažiacich) skončil na 9. mieste štyridsaťročný Vlastimil Tomovič z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. V štyroch disciplínach nasledujúcich po sebe s max. 10 min. prestávkou na oddych tak hasiči museli napr. v behu rozvíjať hadice v dĺžke 80 m, ďalej 100 krát udierať obojruč kladivom do tzv. hammer boxu, prenášať 90 kg záťaž (simulujú záchranu osoby) na vzdialenosť 100 m, preliezť pomocou lana 2,5 m bariéru. Hasiči si museli v jednej z disciplín poradiť aj s inštaláciou dvoch rebríkov, výstupom a zostupom z cca
8,5 m vysokej veže so záťažou 15 kg kanistra v každej ruke, vytiahnutím dvoch hadíc a prúdnice „B“ ako záťaže na lane do výšky 8,5 m a nakoniec aj vybehnúť v poslednej disciplíne požiarnym schodiskom na šestnáste podlažie objektu miestnej nemocnice. Uvedené disciplíny súťažiaci vykonávali v hasičskej výbave, ktorá predstavovala: hasičskú prilbu (váha cca 1,5 kg), hasičský zásahový kabát (váha cca 2 kg) a v 3 zo 4 disciplín aj autonómny dýchací prístroj (váha cca 15 kg).

Európskym šampiónom a najzdatnejším európskym hasičom sa stal Rakúšan Herbert Krenn. Slovák Rastislav Pecník skončil v celkovom poradí na 6. mieste, Vlastimil Tomovič na 97. mieste a Juraj Kopúnek na 143. mieste zo 170-tych súťažiacich z desiatich európskych štátov (Nemecko, Anglicko, Švédsko, Holandsko, Rakúsko, Poľsko, Francúzsko, Maďarsko, Česká republika a Slovenská republika).

Popis disciplín TFA Germany:

1. disciplína:
Po štarte (foto 1) pripojiť dve polospojky hadíc „B“ (2 x 4B hadice) na čerpadlo cisternovej automobilovej striekačky (foto 2) a do vzdialenosti 80 m ich rozvinúť (foto 3 a 4). Ďalej bežať 10 m ku dvom rozvinutým hadiciam „B“ a tie po jednej na jednoducho zbaliť do kotúča (foto 5), uložiť do 10 m vzdialenej debne, aby netrčali hadice a polospojky z debne (foto 6) a dobehnúť 10 m do cieľa.

2. disciplína
Po štarte 100 x udrieť kladivom (50 x na horný aj spodný rám) do tzv. hammer boxu (foto 7), po 10 m zobrať 20 kg kanister a prejsť ním cez tunel a prejsť 10 m okolo kužeľa, otočiť sa a prejsť s kanistrom nazad cez tunel (foto 8) a do vyznačeného priestoru položiť kanister. Následne preniesť 90 kg závažie na vzdialenosť 100 m, potom po 100 m sa pomocou lana vyšplhať na 2,5 m vysokú bariéru (foto 9) a zoskočiť dole do matraca. Táto disciplína sa ako jediná vykonávala bez dýchacieho prístroja.

3. disciplína
Po štarte vziať dva výsuvné rebríky (4,6 m dlhé) a oprieť ich o konštrukciu (foto 10), ďalej vziať dva kanistre o hmotnosti 15 kg a vyšliapať s nimi po schodoch (foto 11) do 3. podlažia na podestu požiarneho schodiska. Položiť ich hore na vyznačený priestor a vytiahnuť zo zeme dve „B“ hadice a prúdnicu „B“ pomocou lana (foto 12). Následne vziať dva  kanistre a zniesť ich po schodoch dole (foto 13), po 10 m naskrutkovať hubicu na prúdnicu umiestnenú na prenosnej hasičskej motorovej striekačke (foto 14) a dobehnúť 10 m do cieľa.

4. disciplína
Vybehnúť alebo vyšliapať po požiarnom schodisku 15. poschodí objektu nemocnice Elisabeth Krankenhaus (foto 15 až 19). Oddych medzi disciplínami cca 5 min. + čas, ktorý si súťažiaci ušetril zo 4 min. limitu, do ktorého musel disciplínu zvládnuť!

Viac info na www.tfa-germany.de

Ing. Juraj Kopúnek, vedúci výpravy


tz Nachname Vorname AK Organisation Station1 Station2 Station3 Station4 Ergebnis Nation
1 Krenn Herbert M35 FF Heiligenkreuz am Waasen 1:14 1:44 1:10 1:39 5:47 Österreich
2 Posanz Joachim M35 BF Göttingen 1:20 1:41 1:13 1:43 5:57 Deutschland
3 Meyer Alexander M30 BF Göttingen 1:27 1:48 1:11 1:40 6:06 Deutschland
4 Weikamm Mike M30 TFA Team Berlin 1:25 1:46 1:10 1:48 6:09 Deutschland
5 Schantl Willi M35 FF Grossklein 1:23 1:54 1:15 1:40 6:12 Österreich
6 Pecnik Rastislav M30 F&R Service Banska Bystrica 1:33 1:54 1:17 1:35 6:19 Slowakei
7 Ruppert Alexander M BF Göttingen 1:34 1:55 1:14 1:41 6:24 Deutschland
8 Hallgren Daniel M30 Gastrike Raddningstjanst 1:34 1:54 1:18 1:43 6:29 Schweden
9 Krenn Thomas M FF Heiligenkreuz am Waasen 1:21 1:56 1:24 1:58 6:39 Österreich
10 Barzen Thomas M BF Düsseldorf 1:29 1:55 1:18 1:58 6:40 Deutschland
11 Kanyo Ferenc M35 BF Budapest 1:40 1:50 1:28 1:43 6:41 Ungarn
11 Bauer Marton M30 BF Budapest 1:39 1:58 1:18 1:46 6:41 Ungarn
13 Melcak Tomas M30 BF Ostrava 1:39 2:02 1:14 1:49 6:44 Tschechien
14 Dolezal Ales M30 BF Pardubice 1:49 2:00 1:23 1:36 6:48 Tschechien
15 Koutnik Zdenek M BF Prag 2:08 1:46 1:22 1:34 6:50 Tschechien
16 Stec Arkadiusz M30 City Fire Brigade of Torun 1:36 2:09 1:25 1:44 6:54 Polen
17 Jakes Radek M30 BF Prag 1:57 2:04 1:10 1:45 6:56 Tschechien
18 Mour Michal M30 BF Rakovnik 2:08 1:52 1:16 1:42 6:58 Tschechien
18 Weber Andre M FW Lohmar 1:50 2:00 1:22 1:46 6:58 Deutschland
20 Brenjo Mirko M35 BF Düsseldorf 1:37 2:13 1:23 1:47 7:00 Deutschland
21 Zeman Tomas M35 BF Prag 1:47 1:57 1:17 2:00 7:01 Tschechien
22 Klink Jens M TFA Team Berlin 1:37 2:15 1:26 1:46 7:04 Deutschland
23 Schneider Peer M45 TFA Team Berlin 1:27 2:10 1:21 2:09 7:07 Deutschland
24 Schantl Alois M45 FF Weitersfeld an der Mur 1:34 2:12 1:20 2:03 7:09 Österreich
25 Hamel Stefan M40 BF Göttingen 1:56 1:56 1:20 2:00 7:12 Deutschland
25 Theobald Erik M35 FF Tholey Bergweiler 1:39 2:04 1:22 2:07 7:12 Deutschland
27 Gaßner Andreas M35 FF Dornberg-Geigelberg 1:36 2:08 1:23 2:06 7:13 Österreich
27 Hartmann Marcus M30 BF Göttingen 1:47 2:04 1:32 1:50 7:13 Deutschland
29 Agsten Otto M FF Chemnitz 1:51 1:56 1:24 2:05 7:16 Deutschland
30 Schultz Matt M30 Humberside Fire Service 2:00 1:50 1:30 1:58 7:18 England
31 Wolf Heiko M35 TFA-Team Braunschweig 1:35 2:09 1:26 2:10 7:20 Deutschland
32 Csaba Dudas M30 BF Budapest 1:40 2:11 1:31 1:59 7:21 Ungarn
33 Hejnes Leopold M30 BF Ostrava 1:50 2:16 1:28 1:57 7:31 Tschechien
33 Bettermann Tobias M FF Bad Langensalza 1:37 2:24 1:33 1:57 7:31 Deutschland
35 Taube Armin M45 FW Mönchengladbach 1:52 1:58 1:31 2:12 7:33 Deutschland
35 Lednyiczki Gabor M35 BF Budapest 2:10 1:55 1:32 1:56 7:33 Ungarn
37 Ziaja Thomas M50 BF Göttingen 1:39 2:07 1:35 2:14 7:35 Deutschland
37 O Mahoney Mike M40 Merseyside F&R Service 1:54 2:12 1:40 1:49 7:35 England
37 Drozdik Lukas M BF Pardubice 2:06 2:10 1:23 1:56 7:35 Tschechien
37 Gagniere David M BF Straßburg 1:56 2:02 1:40 1:57 7:35 Frankreich
41 Kappei Jörg M40 TFA Team Berlin 1:47 2:20 1:30 1:59 7:36 Deutschland
42 Albert Thomas M40 BF Wismar 1:49 2:13 1:29 2:11 7:42 Deutschland
43 Lauer Martin M30 BF Ludwigshafen 1:38 2:40 1:30 1:55 7:43 Deutschland
44 Heinrich Andreas M40 TFA Team Berlin 1:47 2:24 1:24 2:09 7:44 Deutschland
45 Joswig Markus M FF Baesweiler 1:53 2:23 1:32 1:58 7:46 Deutschland
46 Zalotai Norbert M30 BF Budapest 1:57 2:09 1:38 2:03 7:47 Ungarn
46 Kleinwächter Martin M BF Lübeck 1:44 2:16 1:30 2:17 7:47 Deutschland
46 Tatiboit Arnaud M BF Straßburg 2:14 2:19 1:23 1:51 7:47 Frankreich
49 Bernschneider Dominik M35 BF Bremen 1:50 2:18 1:29 2:11 7:48 Deutschland
49 Juckenburg Steffen M FF Bad Langensalza 1:57 2:27 1:29 1:55 7:48 Deutschland
51 Garcia del Rio Gerrit M40 Brandweer Rotterdam 1:59 2:24 1:27 2:00 7:50 Niederlande
51 Wild Andrew M30 Humberside Fire Service 1:55 2:17 1:30 2:08 7:50 England
53 Chaube Sebastien M30 Sapeur Pompier Yvelines 2:16 1:32 1:41 2:22 7:51 Frankreich
53 Elens Stephan M30 Brandweer Rotterdam 1:43 2:35 1:46 1:47 7:51 Niederlande
53 Zagajewski Pawel M City Fire Brigade of Torun 2:06 2:06 1:24 2:15 7:51 Polen
56 Todt Andre M30 BF Hamburg 1:49 2:21 1:40 2:03 7:53 Deutschland
56 Wegner Björn M30 BF Göttingen 1:50 2:15 1:31 2:17 7:53 Deutschland
58 Wroblewski Lukasz M30 City Fire Brigade of Torun 1:45 2:29 1:28 2:13 7:55 Polen
59 Richter Richard M BF Saverne 2:10 2:08 1:38 2:02 7:58 Frankreich
59 Collet Julien M BF Straßburg 2:17 2:03 1:36 2:02 7:58 Frankreich
61 Semence Etienne M30 Sapeur Pompier Yvelines 1:53 2:16 1:31 2:19 7:59 Frankreich
62 Ernst Tobias M30 FF Bad Langensalza 1:54 2:26 1:30 2:10 8:00 Deutschland
63 Hörnschemeyer Stefan M30 FF Nettetal 1:57 2:17 1:33 2:18 8:05 Deutschland
63 Maccotta Laurent M FF Molsheim 2:24 2:04 1:35 2:02 8:05 Frankreich
65 Wiedenbein Sandra W TFA-Team Braunschweig 1:54 2:29 1:36 2:07 8:06 Deutschland
66 Sniegowski Michal M30 City Fire Brigade of Torun 1:47 2:27 1:46 2:07 8:07 Polen
67 Ehrhardt Jürg M35 BF Ludwigshafen 2:04 2:37 1:31 1:56 8:08 Deutschland
68 Richter Carsten M30 FF Hiddesen 2:02 2:27 1:32 2:09 8:10 Deutschland
68 Bukovsky Martin M BF Prostejov 2:51 2:07 1:32 1:40 8:10 Tschechien
70 Hynek Rene M FF Zirl 2:19 2:15 1:28 2:10 8:12 Österreich
71 Heiligenstein Christophe M BF Straßburg 2:04 2:09 1:16 2:44 8:13 Frankreich
72 Robson Mark M30 Humberside Fire Service 2:14 2:17 1:26 2:18 8:15 England
72 Bajbak Maciej M City Fire Brigade of Torun 1:54 2:40 1:35 2:06 8:15 Polen
72 Kiesenhofer Thomas M FF Hagenberg 2:11 2:23 1:30 2:11 8:15 Österreich
75 Trzpil Waldemar M35 City Fire Brigade of Torun 1:48 2:28 1:34 2:27 8:17 Polen
76 Hensel Ralf M35 BF Neubrandenburg 2:00 2:28 1:38 2:18 8:24 Deutschland
76 Steger Michael M35 BF Erfurt 2:03 2:32 1:46 2:03 8:24 Deutschland
78 Hartart Florian M FF Göttingen 1:51 2:35 1:50 2:11 8:27 Deutschland
78 Sauerbier Martin M FF Bad Langensalza 1:46 2:37 1:46 2:18 8:27 Deutschland
80 Fougeray Sebastien M35 Sapeur Pompier Yvelines 1:57 2:35 1:35 2:21 8:28 Frankreich
81 Daniel Chris M BF Dortmund 2:25 2:20 1:43 2:01 8:29 Deutschland
82 Kromhout Lars M40 Brandweer Rotterdam 2:01 2:46 1:23 2:21 8:31 Niederlande
83 Höltschi Clement M BF Straßburg 2:16 2:44 1:40 1:53 8:33 Frankreich
84 Grodzicki Jaroslaw M30 City Fire Brigade of Torun 1:50 2:40 1:37 2:28 8:35 Polen
85 Schmidt Daniel M ABC-Zug LK-Hildesheim 1:42 2:41 1:26 2:48 8:37 Deutschland
86 Dooley Mark M40 Nottinghamshire F&R Service 2:04 2:35 1:39 2:22 8:40 England
86 Herque Claude M BF Straßburg 2:15 2:27 1:40 2:18 8:40 Frankreich
88 Herud Stefan M BF Dortmund 1:59 2:51 1:41 2:11 8:42 Deutschland
89 Käsler Daniel M35 TFA Team Berlin 2:00 2:50 1:34 2:22 8:46 Deutschland
90 Guillemard Gerald M35 Sapeur Pompier Yvelines 2:01 2:12 1:34 3:00 8:47 Frankreich
90 Pirrie Stuart M Merseyside F&R Rescue Service 2:05 2:50 1:45 2:07 8:47 England
92 Falkenstein Sergej M30 FF Bad Langensalza 2:17 2:13 1:47 2:31 8:48 Deutschland
93 Timmerhaus Heinrich M35 BF Gelsenkirchen 1:49 2:42 1:22 2:57 8:50 Deutschland
94 Kunzemann Holger M30 BF Düsseldorf 1:48 2:34 1:32 2:58 8:52 Deutschland
95 Griedl Andreas M35 BF Kassel 1:55 2:42 1:43 2:33 8:53 Deutschland
95 Kleiweg Phil M30 Brandweer Rotterdam 2:41 2:42 1:40 1:50 8:53 Niederlande
97 Tomovic Vlastimil M40 F&R Corps Trnava 2:16 2:50 1:04 2:44 8:54 Slowakei
97 Bernacki Adrian M City Fire Brigade of Torun 2:09 2:49 1:33 2:23 8:54 Polen
99 Muller Julien M BF Straßburg 2:56 2:17 1:40 2:03 8:56 Frankreich
100 Neuhaus Markus M35 FF Ratingen 2:07 3:07 1:42 2:01 8:57 Deutschland
101 Kugler Harry M FF Gladbeck 2:21 2:37 1:44 2:17 8:59 Deutschland
102 Segler Olaf M45 TFA Team Berlin 1:39 2:46 1:44 2:51 9:00 Deutschland
102 Searle Nick M35 Merseyside F&R Service 2:13 2:05 1:56 2:46 9:00 England
104 Steinbrück Michael M40 BF Erfurt 2:00 2:29 1:48 2:46 9:03 Deutschland
104 Beesk Marcel M FW Mönchengladbach 1:59 2:51 1:40 2:33 9:03 Deutschland
104 Wiebus Jeroen M Brandweer Rotterdam 2:22 2:43 1:40 2:18 9:03 Niederlande
107 Lepretre Josue M30 Sapeur Pompier Yvelines 2:13 2:45 1:38 2:29 9:05 Frankreich
108 Gilioli Sebastien M BF Straßburg 2:10 2:32 1:55 2:33 9:10 Frankreich
109 Jonker Marcel M30 Brandweer Rotterdam 2:11 2:59 1:40 2:21 9:11 Niederlande
110 Fischer Ronny M FW Mönchengladbach 1:37 2:46 2:01 2:51 9:15 Deutschland
111 Kamphausen Lars M BF Düsseldorf 2:11 2:48 1:47 2:31 9:17 Deutschland
112 Werner Michael M30 FF Geretsried 1:58 3:15 1:53 2:21 9:27 Deutschland
113 Leith Gary M40 Merseyside F&R Service 2:42 2:30 1:39 2:43 9:34 England
113 Bunting Richard M Nottinghamshire F&R Service 2:34 2:25 1:46 2:49 9:34 England
115 Heuer Mario M30 BF Bremen 1:53 2:49 1:52 3:01 9:35 Deutschland
115 Müller Stephan M FW Mönchengladbach 2:06 2:44 2:00 2:45 9:35 Deutschland
117 Racineux Pierre-Yves M Sapeur Pompier Yvelines 3:02 2:30 1:42 2:25 9:39 Frankreich
118 Edmonds Ian M30 Nottinghamshire F&R Service 2:34 2:53 1:45 2:28 9:40 England
119 Leidl Michael M FW Siegendorf 2:14 3:00 1:34 2:53 9:41 Österreich
120 de Bies Ricardo M45 Brandweer Rotterdam 2:18 3:01 1:33 2:50 9:42 Niederlande
121 Schemmel Christian M FF Geretsried 2:11 2:50 1:57 2:48 9:46 Deutschland
122 Becker Stefan M FF Dinslaken 2:26 2:54 1:47 2:46 9:53 Deutschland
122 Stanik Adam M FW Mönchengladbach 2:27 3:11 2:13 2:02 9:53 Deutschland
124 Schneider Anna W FF Tholey Bergweiler 2:15 2:50 1:55 2:54 9:54 Deutschland
125 Dierkschnieder Grettir M40 FW Detmold 2:24 2:32 2:36 2:25 9:57 Deutschland
126 Drewin Lukasz M City Fire Brigade of Torun 3:18 2:52 1:44 2:11 10:05 Polen
127 Eckert Gerhard M50 FF Tholey Bergweiler 2:15 3:02 2:03 2:51 10:11 Deutschland
128 Fedak Marco M FF Gladbeck 2:33 3:08 1:37 2:55 10:13 Deutschland
129 Milaszewski Ralf M45 TFA-Team Braunschweig 2:15 3:06 1:56 2:57 10:14 Deutschland
129 Zwernemann Carsten M35 FF Pölitz 1:58 3:22 1:40 3:14 10:14 Deutschland
131 de Wilde Marvin M Brandweer Rotterdam 2:49 3:01 2:00 2:26 10:16 Niederlande
132 Blankenberg Dirk M35 BF Kassel 2:07 3:07 1:49 3:14 10:17 Deutschland
133 Kimna Matthias M FW Menden 3:17 2:21 1:50 2:50 10:18 Deutschland
134 Haves Dominik M FW Mönchengladbach 1:54 2:55 1:57 3:33 10:19 Deutschland
134 Weller Jonas M FF Suhl 2:04 3:41 2:00 2:34 10:19 Deutschland
136 Kruidenier Rob M35 Brandweer Rotterdam 2:03 2:58 1:42 3:48 10:31 Niederlande
137 Boutroy Charles Antoine M35 Sapeur Pompier Yvelines 2:21 2:45 1:58 3:28 10:32 Frankreich
138 Chaube Severine W30 Sapeur Pompier des Yvelines 2:54 3:03 2:06 2:38 10:41 Frankreich
139 Kremer Oliver M FW Mönchengladbach 2:09 3:14 2:33 2:48 10:44 Deutschland
140 Klein Karsten M FF Marpingen 2:08 3:30 2:06 3:03 10:47 Deutschland
141 Vogel Lars M35 FF Fuldatal-Rothwesten 2:24 3:26 2:03 2:55 10:48 Deutschland
141 Ajjou Tarike M FF Oberhausbergen 3:25 2:25 2:02 2:56 10:48 Frankreich
143 van Eijsden Eelco M30 Brandweer Rotterdam 2:15 3:35 2:07 2:52 10:49 Niederlande
143 Kopunek Juraj M30 Corps of Prison and Court Guard 2:44 3:18 2:24 2:23 10:49 Slowakei
143 Krönert Lars M30 BF Kassel 2:19 3:20 1:59 3:11 10:49 Deutschland
146 Grube Monika W FW Mönchengladbach 2:04 3:20 2:49 2:39 10:52 Deutschland
147 Sedgwick Marc M30 South Yorkshire Fire&Rescue Service 2:23 3:30 2:13 2:48 10:54 England
148 Teckentrup Mario M FF Ratingen 2:37 3:51 1:58 2:29 10:55 Deutschland
149 Thiesing Georg M45 WF Phenol - Chemie 2:18 3:35 2:01 3:02 10:56 Deutschland
150 Gaiser Hans-Peter M35 FF Fuldatal-Rothwesten 2:07 3:40 1:53 3:17 10:57 Deutschland
150 Dorn Marcel M FF Suhl 2:57 3:22 2:08 2:30 10:57 Deutschland
152 Millington Anna W30 West Yorkshire F&R Service 2:37 3:22 2:10 2:51 11:00 England
152 Mahrt Sebastian M BF Hamburg 2:33 3:23 2:01 3:03 11:00 Deutschland
154 Kratina Andreas M BF Dortmund 2:42 3:12 2:02 3:11 11:07 Deutschland
155 Ruane Kevin M40 Nottinghamshire F&R Service 2:17 3:36 1:57 3:20 11:10 England
156 Lamers Daniel M FW Viersen 2:24 3:19 2:21 3:32 11:36 Deutschland
157 Irmscher Mathias M30 FW Mönchengladbach 3:32 3:07 2:01 3:01 11:41 Deutschland
158 Lippenat Carsten M30 BF Kassel 1:55 8:00 1:47 2:25 14:07 Deutschland
159 Taleb-Rague Axel M BF Straßburg 2:19 8:00 1:43 2:53 14:55 Frankreich
160 Berbig Christian M FF Suhl 2:11 8:00 2:06 2:44 15:01 Deutschland
161 Bamann Peter M35 FF Geretsried 2:12 8:00 2:08 3:12 15:32 Deutschland
162 Geyer Sebastian M30 BF Erfurt 2:07 8:00 2:05 3:39 15:51 Deutschland
163 Wulff Matti M FF Suhl 3:22 8:00 2:04 2:41 16:07 Deutschland
164 Sturm Philipp M FW Viersen 2:15 8:00 2:24 3:32 16:11 Deutschland
165 Dichtl Pierre M FF Geretsried 2:58 8:00 2:05 3:18 16:21 Deutschland
166 Kulß Robert M FF Marpingen 2:19 8:00 2:26 3:45 16:30 Deutschland
167 Bröxkes Daniel M FW Mönchengladbach 2:52 8:00 2:44 3:35 17:11 Deutschland
168 Prenzel Philipp M FF Suhl 3:13 8:00 2:45 3:58 17:56 Deutschland
169 Boos Patrick M FF Kiedrich 3:59 8:00 2:42 4:17 18:58 Deutschland
170 Schalling Jannis M FF Suhl 8:00 8:00 2:07 2:01 20:08 Deutschland

Kategória M30

Platz Nachname Vorname Organisation Station1 Station2 Station3 Station4 Ergebnis Nation
1 Meyer Alexander BF Göttingen 1:27 1:48 1:11 1:40 6:06 Deutschland
2 Weikamm Mike TFA Team Berlin 1:25 1:46 1:10 1:48 6:09 Deutschland
3 Pecnik Rastislav F&R Service Banska Bystrica 1:33 1:54 1:17 1:35 6:19 Slowakei
4 Hallgren Daniel Gastrike Raddningstjanst 1:34 1:54 1:18 1:43 6:29 Schweden
5 Bauer Marton BF Budapest 1:39 1:58 1:18 1:46 6:41 Ungarn
6 Melcak Tomas BF Ostrava 1:39 2:02 1:14 1:49 6:44 Tschechien
7 Dolezal Ales BF Pardubice 1:49 2:00 1:23 1:36 6:48 Tschechien
8 Stec Arkadiusz City Fire Brigade of Torun 1:36 2:09 1:25 1:44 6:54 Polen
9 Jakes Radek BF Prag 1:57 2:04 1:10 1:45 6:56 Tschechien
10 Mour Michal BF Rakovnik 2:08 1:52 1:16 1:42 6:58 Tschechien
11 Hartmann Marcus BF Göttingen 1:47 2:04 1:32 1:50 7:13 Deutschland
12 Schultz Matt Humberside Fire Service 2:00 1:50 1:30 1:58 7:18 England
13 Csaba Dudas BF Budapest 1:40 2:11 1:31 1:59 7:21 Ungarn
14 Hejnes Leopold BF Ostrava 1:50 2:16 1:28 1:57 7:31 Tschechien
15 Lauer Martin BF Ludwigshafen 1:38 2:40 1:30 1:55 7:43 Deutschland
16 Zalotai Norbert BF Budapest 1:57 2:09 1:38 2:03 7:47 Ungarn
17 Wild Andrew Humberside Fire Service 1:55 2:17 1:30 2:08 7:50 England
18 Chaube Sebastien Sapeur Pompier Yvelines 2:16 1:32 1:41 2:22 7:51 Frankreich
18 Elens Stephan Brandweer Rotterdam 1:43 2:35 1:46 1:47 7:51 Niederlande
20 Todt Andre BF Hamburg 1:49 2:21 1:40 2:03 7:53 Deutschland
20 Wegner Björn BF Göttingen 1:50 2:15 1:31 2:17 7:53 Deutschland
22 Wroblewski Lukasz City Fire Brigade of Torun 1:45 2:29 1:28 2:13 7:55 Polen
23 Semence Etienne Sapeur Pompier Yvelines 1:53 2:16 1:31 2:19 7:59 Frankreich
24 Ernst Tobias FF Bad Langensalza 1:54 2:26 1:30 2:10 8:00 Deutschland
25 Hörnschemeyer Stefan FF Nettetal 1:57 2:17 1:33 2:18 8:05 Deutschland
26 Sniegowski Michal City Fire Brigade of Torun 1:47 2:27 1:46 2:07 8:07 Polen
27 Richter Carsten FF Hiddesen 2:02 2:27 1:32 2:09 8:10 Deutschland
28 Robson Mark Humberside Fire Service 2:14 2:17 1:26 2:18 8:15 England
29 Grodzicki Jaroslaw City Fire Brigade of Torun 1:50 2:40 1:37 2:28 8:35 Polen
30 Falkenstein Sergej FF Bad Langensalza 2:17 2:13 1:47 2:31 8:48 Deutschland
31 Kunzemann Holger BF Düsseldorf 1:48 2:34 1:32 2:58 8:52 Deutschland
32 Kleiweg Phil Brandweer Rotterdam 2:41 2:42 1:40 1:50 8:53 Niederlande
33 Lepretre Josue Sapeur Pompier Yvelines 2:13 2:45 1:38 2:29 9:05 Frankreich
34 Jonker Marcel Brandweer Rotterdam 2:11 2:59 1:40 2:21 9:11 Niederlande
35 Werner Michael FF Geretsried 1:58 3:15 1:53 2:21 9:27 Deutschland
36 Heuer Mario BF Bremen 1:53 2:49 1:52 3:01 9:35 Deutschland
37 Edmonds Ian Nottinghamshire F&R Service 2:34 2:53 1:45 2:28 9:40 England
38 van Eijsden Eelco Brandweer Rotterdam 2:15 3:35 2:07 2:52 10:49 Niederlande
38 Kopunek Juraj Corps of Prison and Court Guard Bratislava 2:44 3:18 2:24 2:23 10:49 Slowakei
38 Krönert Lars BF Kassel 2:19 3:20 1:59 3:11 10:49 Deutschland
41 Sedgwick Marc South Yorkshire F&R Service 2:23 3:30 2:13 2:48 10:54 England
42 Irmscher Mathias FW Mönchengladbach 3:32 3:07 2:01 3:01 11:41 Deutschland
43 Lippenat Carsten BF Kassel 1:55 8:00 1:47 2:25 14:07 Deutschland
44 Geyer Sebastian BF Erfurt 2:07 8:00 2:05 3:39 15:51 Deutschland

Kategória M40

Platz Nachname Vorname Organisation Station1 Station2 Station3 Station4 Ergebnis Nation
1 Hamel Stefan BF Göttingen 1:56 1:56 1:20 2:00 7:12 Deutschland
2 O Mahoney Mike Merseyside Fire and Rescue Service 1:54 2:12 1:40 1:49 7:35 England
3 Kappei Jörg TFA Team Berlin 1:47 2:20 1:30 1:59 7:36 Deutschland
4 Albert Thomas BF Wismar 1:49 2:13 1:29 2:11 7:42 Deutschland
5 Heinrich Andreas TFA Team Berlin 1:47 2:24 1:24 2:09 7:44 Deutschland
6 Garcia del Rio Gerrit Brandweer Rotterdam 1:59 2:24 1:27 2:00 7:50 Niederlande
7 Kromhout Lars Brandweer Rotterdam 2:01 2:46 1:23 2:21 8:31 Niederlande
8 Dooley Mark Nottinghamshire Fire & Rescue Service 2:04 2:35 1:39 2:22 8:40 England
9 Tomovic Vlastimil F&R Corps of Slovakia, Trnava 2:16 2:50 1:04 2:44 8:54 Slowakei
10 Steinbrück Michael BF Erfurt 2:00 2:29 1:48 2:46 9:03 Deutschland
11 Leith Gary Merseyside Fire and Rescue Service 2:42 2:30 1:39 2:43 9:34 England
12 Dierkschnieder Grettir FW Detmold 2:24 2:32 2:36 2:25 9:57 Deutschland
13 Ruane Kevin Nottinghamshire F&R Service 2:17 3:36 1:57 3:20 11:10 England
Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0905 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám