GLS

Požiarne dvere

Predaj požiarnych dverí - pre našich klientov vieme zabezpečiť požiarne (protipožiarne) dvere v spolupráci s našimi partnermi - výrobcami požiarnych dverí.


V prípade záujmu nás kontaktuje s konkrétnou požiadavkou: info@firecontrol.sk.

Požiarne dvere

Požiarne dvere sú dvere so špeciálnymi vlastnosťami požiarnej odolnosti EW 30 až EI 60 sú ideálnym riešením pre použitie vo všetkých druhoch verejných a aj súkromných budov. Tieto dvere poskytujú vynikajúcu ochranu pred rozšírením sa požiaru v garáži, pivniciach, v dielňach, ako aj vo veľkých halách a v skladoch. Oceľové dvere majú pevnú a silne odolnú konštrukciu opierajúcu sa o najlepšie materiály. Použitý mechanizmus „samozatvárača“ umožňuje bezproblémové uzatváranie a tiež zosilňuje bezpečnostnú úroveň oddelením ohrozenej zóny (požiarneho úseku) od ostatných priestorov. Tieto dvere ponúkame ako komplet s oceľovou zárubňou.

Druhy a značenie protipožiarnych dverí

O požiadavkách a značení požiarnych dverí hovorí Vyhláška Ministerstva vnútra č. 202/1999 Zb., ktorou sa stanovujú technické podmienky protipožiarnych dverí, dymotesných dverí a dymotesných protipožiarnych dverí.

Požiarny uzáver (požiarne dvere, okno, upchávka ,...) musí po stanovenú dobu zaručiť celistvosť (kritérium E), tepelnú izoláciu (I), prípadne radiáciu (W). Pre zamedzenie šíreniu tepla v medzerách požiarnych uzáverov sa používajú napeňovacie pásky - protipožiarne tesnenie. Typickým príkladom je medzera medzi dverným krídlom a zárubňou. Do tejto medzery je potrebné umiestniť napeňovaciu protipožiarnu pásku.

Jednotlivé značenie požiarnych dverí (protipožiarnych dverí) a jeho vysvetlenie:

EI - brániace šíreniu požiaru otvormi v požiarne deliacich konštrukciách, celistvosť konštrukcie a tepelná izolácia konštrukcie

EW - obmedzujúce šírenie požiaru otvormi v požiarne deliacich konštrukciách, celistvosť konštrukcie a hustota tepelného toku radiácie z povrchu konštrukcie

S - dymotesné požiarne dvere brániace prieniku dymu

EI, S - brániace šíreniu požiaru, brániace prieniku dymu a splodín horenia otvormi v požiarne deliacich konštrukciách

EW, S - obmedzujúce šírenie požiaru a brániace prieniku dymu a splodín horenia otvormi v požiarne deliacich konštrukciách

Triedy požiarnej odolnosti pre požiarne dvere typu EI a EW sú 15, 30, 45, 60 a 90 minút.

Značkou druhu konštrukcie DP1, DP2, DP3 vyjadrujúcou druh použitej konštrukcie z hľadiska horľavosti a spôsobu zabudovania použitých stavebných hmôt.

Značenie požiarnych dverí, ktorých neoddeliteľnou súčasťou je dverný zatvárač, je doplnené o písmenovú značku C (EI-C alebo EW-C).


Pozrite aj:   |
HASIL - Požiarne dvere

Katalóg

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám