GLS

Hasenie litiových batérií a elektromobilov

Hasenie elektromobilov a lítiových batérií sa stáva v dnešnej dobe veľmi frekventovanou témou. Na trhu sú už dostupné prostriedky, ktorými sa dá eliminovať alebo aspoň spomaliť požiar elektro mobilov a v nich používaných lítiových batérií. Téma sa však týka aj lítiových batérií používaných  v takmer všetkých bežne dostupných zariadeniach, ako sú: elektro kolobežky, elektro bicykle, rôzne náradie, mobilné telefóny, elektronické zariadenia a podobne. 

V našej ponuke nájdete deky na hasenie lítiových batérií a elektro mobilov, hasiace prístroje na hasenie lítiových batérií a rôzne hasiace prostriedky ako sú napríklad spreje na hasenie lítiových batérií.

Hasiaca deka pre autá s elektrickým pohonom M

Možnosť viacnásobného použitia (v závislosti od požiarneho zaťaženia).Hasiaca deka elektromobilHasiaca deka na elektromobil

Materiál:

Špeciálna tkanina zo sklenených vlákien 560 g/m2 so silikónovým poťahom na oboch stranách – odolná voči kyselinám a chemikáliám.

Na deke je upevňovací popruh a rukoväť. Držadlá rukoväte sú s červeným silikónovým poťahom.

Teplotná odolnosť:

Do 1000 °C (krátkodobo až nad 1 300 °C)

Údržba:

Nevyžaduje žiadnu údržbu, materiál je odolný voči poveternostným vplyvom.

Rozmery: 6 x 8 m,

Hmotnosť: cca 27 kg

Deka je vyvinutá špeciálne pre požiare lítiových batérií, ale  je vhodná aj na klasické požiare. Je určená ako preventívne opatrenie pre oblasti s vysokou koncentráciou vozidiel, ako sú parkovacie plochy, parkovacie domy, trajekty alebo dielne.

Hasiaca deka pre autá s klasickým pohonom S

Možnosť viacnásobného použitia (v závislosti od požiarneho zaťaženia).Hasiaca deka na automobil

Materiál:

Tkanina zo sklenených vlákien 550 g/m2 so silikónovým poťahom na oboch stranách Upevňovací popruh a rukoväť.

Teplotná odolnosť:
Do 660 °C (krátkodobo až nad 1 000 °C)

Údržba:
Nevyžaduje žiadnu údržbu, materiál je odolný voči poveternostným vplyvom

Rozmer: 6 x 8 m
Hmotnosť: cca 25 kg

Deka je určená ako preventívne opatrenie pre oblasti s vysokou koncentráciou vozidiel, ako sú parkovacie domy, trajekty alebo dielne.

Hasiaci prístroj na lítiové batérie

Hasiace prístroje na lítiové batérie sú poväčšine prenosné hasiace prístroje certifikované podľa normy EN3. V našej ponuke nájdete 2L, 6L a 9L hasiace prístroje na lítiové batérie. Obsahujú vodnú disperziu chemicky exfoliovaného vermikulitu (tepelne spracovaný, vypálený), ktorý je aplikovaný vo forme hmly. Vermikulit je názov pre skupinu hydratovaných laminárnych hliníkovo-železito-horčíkových silikátov. Surový vermikulit sa skladá z tenkých plochých vločiek obsahujúcich mikroskopické vrstvy vody.

Chemická exfoliácia vermikulitu produkuje mikroskopické vločky, ktoré sú voľne rozptýlené vo vode,  tvoria stabilnú vodnú disperziu.

Častice vermikulitu na povrchu horiaceho článku vytvárajú film. Film rýchlo schne a vločky vermikulitu sa prekrývajú medzi sebou a vytvárajú previazanú štruktúru. Týmto sa vytvára nehorľavá bariéra medzi horiacim povrchom a atmosférou. Ako vločky vermikulitu vytvárajú vrstvu tak sa dostáva požiar pod kontrolu.

Disperzia súčasne chladí horiaci povrch rovnako ako izoluje články a zabraňuje ďalšiemu tepelnému rozkladu, týmto bráni šíreniu požiaru.


Našu ponuku hasiacih prístrojov na lítiové batérie nájdete na sledovných odkazoch

  

Hasiaci sprej na hasenie lítiových batérií

Hasiaci sprej na litiové batérieHasiaci sprej na hasenie lítiových batérií predstavuje hasiaci prostriedok (podľa legislatívy to nie je hasiaci prístroj), ktorý je svojou veľkosťou 500 ml určený najmä na hasenie malých zariadení.  Je veľký ako bežné spreje alebo laky, preto sa perfektne hodí, ako prevencia proti šíreniu ohňa lítiových batérií do každej domácnosti.

Ohňovzdorná protipožiarna taška pre lítiové batérie

Protipožiarna ohňovzdorná taška na lítiové batérie

Ohňovzdorná taška je inovatívny produkt, ktorý chráni potenciálne horľavý produkt pred hrozbou požiaru.

Výnimočné izolačné vlastnosti sú dosiahnuté použitím unikátnej kombinácie technických textílií, ktoré zabraňujú šíreniu vnútorných aj vonkajších požiarov.

Ohňovzdorná taška poskytuje dokonalé riešenie na prepravu a skladovanie potenciálne horľavých produktov, ako sú batérie, zábavná pyrotechnika, horľavé chemikálie a iné.
Ohňovzdorná taška obsahuje lapač plameňa.

Veľkosť: 300 x 250 x 250 mm

Chcete sa dozvedieť viac o bezpečnosti lítiových batérií, o ich horení a hasení? Informácie nájdete článku na našom blogu >> Požiare lítiových batérií a ich hasenie.

Máte záujem o niektorý z ponúkaných produktov požiarnej bezpečnosti? Neváhajte nás kontaktovať:

e-mailom: info@firecontrol.sk; telefonicky: +421 907 415 906

Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám