Nový hasiaci prístroj v ponuke - Vodná hmla

Hasiaci prístroj - Vodná hmlaV ponuke máme ďalší typ prenosného vodného hasiaceho prístroja s hodnotením A, F. Ide o hasiaci prístroj na báze vodnej hmly. Je to nový typ hasiaceho prístroja so širokým spektrom použitia. Je to hasiaci prístroj, ktorý dokáže čeliť všetkým triedam   požiaru. Medzi iným aj požiarom jedlých tukov, ktoré je veľmi ťažké uhasiť.

Na nádoby (hrnce, fritézy), kde horí jedlí tuk je často používaná hasiaca prikrývka alebo špeciálne hasiace prístroje. Výsledkom je, že domácnosti alebo profesionálne kuchyne majú najmenej dva typy hasiacich prístrojov. Je tu však riešenie jedného hasiaceho zariadenia – vodná hmla.

Kancelárie, kuchyne, verejné budovy, továrne. Všade bude z tohto typu úžitok. Jednoduchosť hasiaceho prístroja vodnej hmly a skutočnosť, že jedno zariadenie sa zaoberá viacerými rizikami, sú jednoducho výhody, ktoré jednoznačne hovoria v prospech tohto hasiaceho prístroja.

Vodná hmla je efektívna šetrná k životnému prostrediu. Kvapky vody o priemere menšom než 0,1mm pomocou svojho zväčšeného povrchu ponúkajú maximálny ochladzovací účinok. Toto je spojené s výrazným potlačením sálania tepla a znížením elektrickej vodivosti prúdu hasiva. Následné škody vzniknuté použitím hasiva sú výrazne redukované, pretože je použitá čistá voda v malom množstve vo forme hmly.

„Hasiaci prístroj Vodná hmla. Jeden prístroj schopný pokryť väčšinu rizík požiaru v kanceláriách, verejných budovách, ale aj v domácnostiach.“

Vodná hmla -  hasiaci prístroj s objemom 6 l je rovnako výkonný ako štandardný vodný hasiaci prístroj s objemom 9 l a ponúka vysoké hodnotenie F nad  bežným hodnotením A. Hasiace prístroje majú tiež dlhé doby hasenia (verzia 6l má cca 50 sekúnd!), čo ponúka aj neskúseným používateľom bezpečný spôsob hasenia požiaru.

Hasiaci prístroj na vodnú hmlu obsahuje iba demineralizovanú vodu, takže nezanecháva žiadne zvyšky, a preto sa môže používať v priestoroch na prípravu potravín a v čistých priestoroch. Likvidácia na konci životnosti hasiaceho prostriedku nie je problém. Prístroj vodná hmla je tiež vhodná pre kostoly a historické budovy, pretože vodná hmla nenasýti vodou objekty v budove, a nemá žiadne škodlivé látky, ktoré by mohli poškodiť drevo alebo bytové zariadenie. Hasiaci prístroj tiež eliminuje riziko vdýchnutia prášku v menších priestoroch, ako sú lode alebo malé kuchyne. Tieto hasiace prístroje sú preto ideálne pre inštaláciu v interiéri na malých lodiach.

Sú 100% bezpečné na použitie na drevo, papier, textil, horľavé kvapaliny a tuky. Zatiaľ čo hasiace prístroje na vodnej báze v súčasnosti nie je možné testovať alebo klasifikovať na plynové požiare, hasiace prístroje na hasenie „suchou“ vodou sú skutočne skvelé na hasenie plynových požiarov.

Dýza hasiaceho prístroja rozptyľuje mikroskopické častice „suchej“ vodnej hmly, aby potlačila požiar a hasila horiace materiály. Častice sú priťahované ohňom, ochladzujú oheň a znižujú obsah kyslíka.

Výhody:

 • Presvedčivá hasebná účinnosť
 • Bezpečnejšie použitie napr. v malom priestore (bez rizika vdýchnutia)
 • Ekologická, zelená voľba. Nie sú zahrnuté žiadne chemikálie
 • Žiadne náklady na likvidáciu chemikálií
 • Žiadne nákladné doplňovanie hasiva
 • Vysoký ochladzovací účinok
 • Nízke náklady na elimináciu hasiva po hasení alebo použití vandalmi
 • Znižuje riziko zasiahnutia elektrických zariadení v porovnaní s obvyklými hasiacimi prístrojmi s tekutým hasivom
 • Žiaden termický šok
 • Nízka kinetická energia prúdu hasiva minimalizuje poranenie osôb pri zasiahnutí hasivom
 • Dostrek 3-5m
 • Možnosť kedykoľvek prerušiť hasenie
 • Dlhá životnosť zabezpečená špeciálnou koróznou úpravou vnútornej časti
 • Testované na 13A, 21B a 40FNový príspevok

overovací kód
Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám