Memoriál Vladimíra Ružičku „Schody „

Memoriál Vladimíra Ružičku „Schody „ organizujú bratislavskí hasiči od roku 1998 ako pamiatku na svojho kolegu, ktorý tragicky zahynul v roku 1997 pri výkone svojho povolania ako zamestnanec Mestského požiarneho zboru Bratislava.

Dvojčlenné skupiny hasičov si na pamiatku svojho kolegu každoročne zmerajú sily v čo najrýchlejšom výstupe do 24. nadzemného podlažia. Súťažiaca dvojica je ustrojená v kompletnom zásahovom odeve hasiča (zásahové nohavice, kabát, kukla, prilba, rukavice a zásahová obuv) s dýchacím prístrojom. Dvojica sa od seba nesmie vzdialiť na viac ako jedno schodiskové rameno.

Súťaž si už od svojho prvého ročníka získala mnoho sympatizantov aj za hranicami Slovenskej republiky a tie sa dodnes rozširujú. Počas ostatných ročníkov už poctili okrem domácich hasičov zo Slovenska súťaž svojou účasťou aj hasiči z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rumunska, Bieloruska a USA. Vďaka tak pestrej účasti hasičov z mnohých krajín sa postupne rýchlostný rekord doslova „vyšplhal“ až na dnešné 2:24:09 min. (utvorili ho hasiči z Bieloruska), čo je pri výstupe do 24 nadzemného podlažia v tzv. plnej výstroji hasiča takmer heroický výkon.


Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám