Samočinný, automatický hasiaci prostriedok, ako vhodná voľba pre nechránené priestory.

Samočinné hasiace prostriedky sú ideálnou voľbou pre priestory, ktoré nie sú pravidelne kontrolované. Príkladom môžu byť chalupy, garáže, sklady a podobne. Automatický, samočinný hasiaci prostriedok sa spúšťa automaticky na základe dosiahnutej teploty v priestore. Zariadenie sa spúšťa pri teplote 68 °C. V prípade požiaru praskne ampulka umiestnená vo ventile hasiaceho prostriedku a okamžite sa spustí proces hasenia z nádoby, ktorá je neustále pod tlakom. O distribúciu hasiva do priestoru sa stará sprinkler rovnako umiestnený na ventile zariadenia.

Automatické hasiace prostriedky

Z našej ponuky vieme dodať samočinný hasiaci prostriedok, ktorého hasivom je prášok s definíciou ABC 40. Veľkosť zariadenia je 1kg, 3kg, 6kg a 12 kg. Využitie je podľa veľkosti chráneného priestoru.

Odporúčaná realizácia je 12kg samočinný hasiaci prostriedok na priestor o veľkosti 10 m2. Umiestňuje sa do stropnej časti miestnosti do vzdialenosti 1,5m – 2m od bodu hasenia.

Nakoľko sa jedná  o hasiaci prostriedok, zariadenie nepodlieha povinnosti pravidelnej kontroly oprávnenou osobou. Hasiaci prostriedok stačí kontrolovať vizuálne na základe manometra umiestneného na ventile zariadenia.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. www.firecontrol.sk/kontakt


Nový príspevok

overovací kód
Potrebujete poradiť?
Napíšte nám alebo zavolajte 0907 415 906
Napíšte nám Zavolajte nám